Preloader Kapat
Emre Karataş'ı Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

Emre Karataş'ı Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

               4 Mart 1971'de Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve Lise tahsilini Ankara’da başarıyla tamamlayarak üniversite hayatına ODTÜ’de adım attı. 1992-1993 döneminde ODTÜ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜN’den mezun oldu.

               1993'te Gamze ATAKURT ile evlendi.

               1993-1995 yılları arasında ABD Miami Üniversitesinde Uluslararası Finans konusunda YÜKSEK LİSANSINI tamamlayarak yurda döndü. Vatani görevini KARA HARP OKULUNDA yerine getirdikten sonra KOÇ GRUBUNDA çalışma hayatına başladı.

               Daha sonra Matfen Eğitim Kurumlarında YÖNETİCİ olarak görev aldı.

               1997 yılında trafik kazasında kaybettiği erkek kardeşi Gökçe’nin anısına kurulan GÖKÇE KARATAŞ İLKÖĞRETİM OKULUNA ve KARATAŞ VAKFINA maddi manevi destek oldu.

               Düzgün karakteri, lider kişiliği ve sevgi dolu kalbi ile MATFEN EĞİTİM KURUMLARINDA etkin yönetici olarak çalışarak ÇAĞDAŞ eğitim ve öğretim için emek verdi.

               04.02.2009 tarihinde hastalığı nedeniyle erken yaşta vefat eden EMRE KARATAŞ’ı annesi Nebahat Karataş, babası Nevzat Karataş, sevgili eşi Gamze Karataş biricik kız kardeşi Gözde Karataş ve değerli oğulları Utku Karataş, Arda Karataş ve tüm sevenleri sevgi ve gururla yaşatacaklardır.

               Çınar ağacı gibi erişebildiği her yere gölge vermeye devam eden MATFEN EĞİTİM KURUMLARININ Sıhhiye yerleşkesinde EMRE KARATAŞ ANADOLU LİSESİ ismiyle daha nice CUMHURİYETÇİ ve ATATÜRKÇÜ çağdaş gençlerimize örnek olacak ve EMRE KARATAŞ sonsuza dek anılacaktır.